Etsi sivuilta
Youtube LinkedIn
Maatuskat

Venäjä-toiminnot

Opiskelija: Ilmoittautuminen kevään venäjän kielen ja Venäjä-opintojen kursseille on vielä mahdollista! Täydennysilmoittautuminen 2.-15.1.2017.

Jos olet kiinnostunut Venäjä-toiminnasta, ota yhteyttä seuraaviin henkilöihin

Marja-Liisa Siren-Huhtinen toimii vuoden 2015 aikana Venäjä-yhteistyön kehittämisen sparraajana ja avustaa sekä henkilöstöä että opiskelijoita (marja-liisa.siren-huhtinen@kyamk.fi)

Venäjä-yhteyshenkilöitä on myös koulutusaloilla ja heiltä voi kysellä sekä vaihdosta että muusta yhteistyöstä.

  • Kansainvälinen liiketoiminta ja kulttuuri

    • Kv. liiketoiminta: Ulla Puustelli (ulla.puustelli@kyamk.fi) ja Sara Czabai (sara.czabai@kyamk.fi)

    • Kulttuuri: Jori Pölkki (jori.polkki@kyamk.fi)

  • Sosiaali- ja terveysala: Anna-Maija Uusoksa (anna-maija.uusoksa@kyamk.fi)

  • Tekniikka: Olli Ervaala (olli.ervaala@kyamk.fi)

  • Kansainvälisten asioiden toimisto: Henrik Luikko (henrik.luikko@kyamk.fi) ja Grigori Budin (grigory.budin@kyamk.fi)

  • TKI-toiminta: Markku Huhtinen (markku.huhtinen@kyamk.fi), Kari Kokkonen (kari.kokkonen@kyamk.fi)

Voit jättää viestin myös yhteydenottopyyntö-sivulla olevan lomakkeen kautta, jolloin otamme yhteyttä sinuun.

Kyamkin toiminta-ajatus

Kymenlaakson ammattikorkeakoulu on arvostettu, vastuullinen ja kansainvälinen kouluttaja. Ammattikorkeakoulu on alueellisen kilpailukyvyn rakentaja, työelämän uudistaja ja innovaatioiden tuottaja. Kymenlaakson ammattikorkeakoulu ja Mikkelin ammattikorkeakoulu muodostavat strategisen korkeakoulukokonaisuuden, jolla on yhteinen omistaja. Yhteiset painopisteet sopimuskaudella ovat Venäjä-yhteistyö, tukipalveluiden integroiminen ja synergia sekä yhteinen, ylempien ammattikorkeakoulututkintojen opetussuunnitelma ja koulutuksen toteuttamista koskeva Master School.

Visio 2020

Erikoistuneena Venäjä-yhteistyöhön ja osaamiseen EU–Kymenlaakso–Venäjä -akselilla ammattikorkeakoulu on osa uutta ja vahvaa Kaakkois-Suomen korkeakoulurakennetta. Kyamk profiloituu kansainvälisen ja erityisesti Venäjä-osaamisen kehittäjäksi yhdessä korkeakoulukentän ja elinkeinoelämän kanssa.

Ammattikorkeakoulun painoaloja ovat

  • ympäristöystävällinen energiatuotanto ja sen hyödyntäminen
  • kilpailukykyinen logistiikka ja merenkulku ja niiden turvallisuus
  • hyvinvointi- ja liiketoimintapalvelut.

Tälle sivulle pääset nopeimmin lyhytosoitteella www.kyamk.fi/venajatoiminnot

Muokattu: 17.11.2016 14:38

Student | Staff  
Katso kaikki bannerit »